poniedziałek, 8 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Święto Przywrócenia Niepodległości Litwy w LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Święto Przywrócenia Niepodległości Litwy w LITPOLUKRBRIG

Share Button

16 lutego 2017 roku polscy i ukraińscy żołnierze oraz pracownicy cywilni złożyli gratulacje litewskim oficerom Dowództwa LITPOLUKRBRIG, jak również personelowi Batalionu Ułanów im. księżnej Birutė z okazji Święta Przywrócenia Niepodległości Litwy.

“Historia naszych trzech narodów jest zróżnicowana. Co istotne jednak, mamy wiele wspólnego. Dzieliliśmy trudy i radości. Zwracam się do moich drogich kolegów – szefa sztabu ppłk Eligijusa Senulisa oraz litewskich oficerów – polski i ukraiński personel LITPOLUKRBRIG łączy się z wami w tym dniu kiedy świętujecie jeden z najważniejszych dni – 99 rocznicę ponownego utworzenia państwa litewskiego” – tak zwrócił się do żołnierzy litewskich płk Zenon Brzuszko – dowódca Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej.

Następnie ppłk Eligijus Senulis podziękował za serdeczną atmosferę w dowództwie Brygady oraz za owocną współpracę w trójstronnym przedsięwzięciu jakim jest LITPOLUKRBRIG. W imieniu litewskich oficerów dowództwa oraz afiliowanego batalionu, podkreślił uznanie i wiarę w przyszłe sukcesy. “Z zadowoleniem przyznaję, że litewski kontyngent stał się integralną częścią dowództwa Brygady Litewsko-Polsko-Ukraińskiej. Zajmujemy kluczowe stanowiska w sztabie oraz sekcjach aby upewnić się, że nasza wiedza i fachowość są doceniane i wykorzystywane w codziennej działalności. Nasz Batalion Ułanów im. księżnej Birutė zapewnia siły potrzebne do osiągania wspólnych celów w trakcie ćwiczeń i przyszłych działań, jeśli zostaniemy wezwani. Wspólnie z naszymi partnerami z Polski i Ukrainy, jesteśmy zjednoczeni dla pokoju!” – powiedział ppłk Eligijus Senulis.

W ramach świętowania Przywrócenia Niepodległości tego państwa bałtyckiego, przedstawiciele LITPOLUKRBRIG uczestniczyli w oficjalnych obchodach zorganizowanych przez Ambasadę Litwy w Warszawie. Między innymi, w trakcie obchodów, uczestnicy obejrzeli występ zespołu Jazz Island z Wilna.

“Dla nas to wielki zaszczyt służyć ramię w ramię z litewskimi oficerami. Składamy im gratulacje i oczekujemy na zacieśnianie wojskowej współpracy oraz przyszłe osiągnięcia” – dodał płk Wołodymyr Yudanov, zastępca dowódcy LITPOLUKRBRIG.

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Rosja planuje przeprowadzić „referendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy do 15 września

Od wybuchu wojny na pełną skalę, która przyniosła rosyjską okupację w kilku obwodach Ukrainy, Siłom …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.