wtorek, 11 Sierpień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Rosja zapowiada rozmieszczenie dodatkowych sił przy granicy z NATO
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Rosja zapowiada rozmieszczenie dodatkowych sił przy granicy z NATO

Share Button

Minister obrony Federacji Rosyjskiej Siergiej Szojgu zapowiedział, że w 2017 roku będzie trwać modernizacja armii i formowanie nowych jednostek wojskowych.
Podczas wystąpienia w rosyjskim parlamencie szef Ministerstwa Obrony Rosji ogłosił także, że powstały Wojska Operacji Informacyjnych, które mają zajmować się działaniami przeciwko propagandzie wymierzonej w Rosję. Powstanie tego typu formacji w Rosji było planowane od 2012 roku.

Siergiej Szojgu zapowiedział także, że w 2017 roku będzie zakończony proces formowania trzech nowych dywizji w pobliżu zachodnich granic Federacji Rosyjskiej. Mają być także prowadzone działania na rzecz rozbudowy potencjału wojskowego na Wyspach Kurylskich, gdzie również ma trafić dodatkowa, nowo sformowana dywizja.

Planowane jest także dalsze rozbudowywanie systemu obrony wybrzeża, m.in. poprzez wprowadzenid do służby kolejnych jednostek wyposażonych w systemy „Bastion”. Proces ten zakończył się już na Półwyspie Krymskim. Z kolei wszystkie pułki rakiet „Toczka” mają zostać przezbrojone w pociski typu „Iskander”.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. gov.pl,

W Lublinie odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych Polski, Litwy i Ukrainy

Rozmowy szefów resortów spraw zagranicznych były poświęcone współpracy w ramach UE i NATO oraz wyzwaniom …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.