poniedziałek, 11 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Awdijewka: są kolejne ofiary ostrzałów miasta
Фото: Artem  Getman / facebook.com/tiomaget
Фото: Artem Getman / facebook.com/tiomaget

Awdijewka: są kolejne ofiary ostrzałów miasta

Share Button

W wyniku nocnych ostrzałów Awdijewki przez artylerię prorosyjskich separatystów zginęły dwie osoby. W walkach zginęło trzech żołnierzy Ukrainy, a kilkunastu zostało rannych.

W godzinach wieczornych 2 lutego ostrzelany został rejon, w którym rozstawiono namioty, w których rozdawano ciepłe posiłki mieszkańcom miasta. W wyniku ostrzału zginęła cywilna mieszkanka miastai i pracownik Służby ds. Sytuacji Nadzwyczajnych – poinformował szef lokalnej administracji, Pawło Żebriwskij. W walkach i ostrzałach (m.in. z artylerii o kalibrze 152 mm i wyrzutni GRAD) zgineło 3 żołnierzy Sił Zbrojnych Ukrainy. Walki i ostrzały trwają także w okolicach Switłodarska i Mariupola.

Pomimo uzgodnionego zawieszenia broni, które iało obowiązywać od 7.00 rano, przez większość dnia trwała wymiana ognia, co utrudniało prace ekipom remontowym, starającym się przywrócić zasilanie w mieście. Dotąd z Awdijewki ewakuowano 230 osób, w tym 112 dzieci.

Z kolei w godzinach popołudniowych 3 lutego do Dniepropietrowska przewieziono samolotem dużą grupę rannych w ciągu ostatnich dni walk (na zdj.).

Fot. informator.dp.ua
Fot. informator.dp.ua

Na podstawie: facebook.com/ato.news, dpsu.gov.ua, facebook.com/zhebrivskyi, mvs.gov.ua, dsns.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Kolejny pakiet pomocy wojskowej Niemiec dla Ukrainy

O przekazaniu pomocy poinformował we wtorek, 21 listopada 2023 roku, składający wizytę w Kijowie minister …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.