piątek, 3 grudzień, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Roshen zamyka fabrykę w Rosji
Фото: vladtime.ru
Фото: vladtime.ru

Roshen zamyka fabrykę w Rosji

Share Button

Firma Roshen, założona przez urzędującego prezydenta Ukrainy Petra Poroszenkę kończy działalność w Rosji. Jej ostateczne zamknięcie zaplanowane na kwiecień 2017 roku.

W informacji, opublikowanej na stronie internetowej przedsiębiorstwa napisano, że o podjęciu takiej decyzji zadecydowały czynniki polityczne i ekonomiczne. Sprzedaż zakładu w Lipiecku okazała się być niemożliwą wobec aresztowania mienia zakładu przez Komitet Śledczy FR w ramach toczącej się sprawy karnej.

Od 2013 roku produkacja spadła trzykrotnie, a działalność farbryki była krytykowana zarówno przez rosyjskie jak i ukraińskie media. Personalna krytyka spadła także na prezydenta Ukrainy – zamknięcie zakładu obiecywał on tuż po wygranych wyborach w 2014 roku.

Zamknięcie zakładu oznaczna m.in. zwolnienie blisko 700 pracowników przedsiębiorstwa.

Roshen to jeden z największych na świecie producentów wyrobów cukierniczych. W zestawieniu Global Top-100 Candy Companies znalazł się na 22 miejscu. Centrala firmy znajduje się w Kijowie, a fabryki (poza Rosją) są zlokalizowane także na Litwie, Węgrzech oraz na Ukrainie (m.in. zakłady w Winnicy i Kremenczuku).

Na podstawie: roshen.com, uk.wikipedia.org

Share Button

Czytaj również

Na zdj. prezydent Ukrainy Petro Poroszenko (2014-19) i sekretarz generalny NATO, Jens Stoltenberg // Fot. hromadske.ua

Stoltenberg: NATO nie uważa działań Rosji za blef

Sekretarz generalny NATO stwierdził, że Sojusz uważnie przygląda się działaniom Rosji wokół granic Ukrainy. „Po …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.