środa, 18 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Poroszenko: mamy mocny fundament relacji dwustronnych
Петро Порошенко й Анджей Дуда. Фото: president.gov.ua
Петро Порошенко й Анджей Дуда. Фото: president.gov.ua

Poroszenko: mamy mocny fundament relacji dwustronnych

Share Button

Według prezydenta Petro Poroszenki, Polsce i Ukrainie udało się zbudować mocny fundament partnerskich relacji, czego dowodzą wspólne działania na rzecz budowania przyszłości w zjednoczonej Europie.

„Dzisiejszy wysoki poziom relacji polsko-ukraińskich dowodzi mądrości i bliskości naszych narodów, które przeszły przez wspólne próby tragicznej historii, nauczyli się cenić wzajemną przyjaźń i braterstwo. Wierzę, że polsko-ukraińskie partnerstwo strategiczne nie ma alternatywy i będzie dalej rozwijać się w duchu zaufania, poszanowania i wzajemnego wsparcia” – napisał Petro Poroszenko w liście do prezydenta RP, Andrzeja Dudy z okazji 25 rocznicy nawiązania relacji dyplomatycznych pomiędzy Polską a Ukrainą.

Prezydent Ukrainy zaznaczył, że bardzo ceni wsparcie ze strony Polski, która jako pierwszy kraj na świecie uznała niezależność Ukrainy w 1991 roku. Dodał, że jest wdzięczny także za działania Polski na rzecz jedności międzynarodowej wobec kwestii konfliktu zbrojnego i rosyjskiej agresji na Donbasie.

Na podstawie: president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Zelensky: nie widać końca wojny

Zdaniem prezydenta Ukrainy nic nie wskazuje na to, aby w najbliższym czasie miało dojść do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.