niedziela, 8 Grudzień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Senat Czech potępił agresję Rosji przeciwko Ukrainie
Фото: psp.cz
Фото: psp.cz

Senat Czech potępił agresję Rosji przeciwko Ukrainie

Share Button

Izba wyższa czeskiego parlamentu uchwaliła rezolucję poświęconą sytuacji na Ukrainie w której deputowani wyrazili swoje zaniepokojenie sytuacją na Donbasie i wezwali do zaprzestania agresywnych działań Rosji. Przyjęcie dokumentu poparło 45 z 63 obecnych na posiedzeniu senatorów.

W uchwale zawarto m.in. „zaniepokojenie wobec rozwoju sytuacji na Donbasie, gdzie ma miejsce wzmocnienie intensywności ostrzałów, także z wykorzystaniem ciężkiego uzbrojenia”. Ponadto, zwrócono uwagę na przynależność Krymu do Ukrainy i fakt aneksji jako elementu agresywnej polityki Rosji, łamiącej prawo międzynarodowe. Zwrócono również uwagę na znaczenie działań dyplomatycznych dla wstrzymania walk i rozwiązania konfliktu oraz na wagę dalszych działań na rzecz realizacji porozumień z Mińska.

„Ta uchwała była przygotowana przez komitet ds. zagranicznych czeskiego Senatu w odpowiedzi na nasz apel do parlamentów krajów UE” – napisała na Facebooku Iryna Geraszczenko, wiceprzewodnicząca Rady Najwyższej Ukrainy. „Dziękujemy Senatowi Czech i uważamy za nadzwyczajnie ważny ten fakt, że ocena działań Rosji na Donbasie zmienia się nawet w krajach tradycyjnie przychylnych Rosji, a coraz więcej europejskich polityków zajmuje publicznie ostrzejsze stanowisko wobec rosyjskiej agresji” – stwierdziła ukraińska polityk.

Na podstawie: facebook.com/iryna.gerashchenko, senat.cz, mvcr.cz

Share Button

Czytaj również

Fot. Polskie LNG/biznesalert.pl

Do terminalu w Świnoujściu wszedł statek z dostawą LNG dla Ukrainy

19 listopada 2019 roku Gazoport w Świnoujściu odebrał dostawę gazu skroplonego z USA która ma …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.