piątek, 18 Czerwiec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / Kadra oficerska LITPOLUKRBRIG uczestniczyła w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Kadra oficerska LITPOLUKRBRIG uczestniczyła w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”

Share Button

Przedstawiciele Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady udali się do Lwowa na Ukrainie aby wziąć udział w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”.

W trakcie konferencji przedyskutowano szczegóły ćwiczenia, które odbędzie się już wkrótce, w listopadzie 2016 roku. LITPOLUKRBRIG będzie sprawować obowiązki dowództwa wyższego szczebla i dowodzić ukraińskim batalionem powietrznodesantowym w ramach zaplanowanych działań. W związku z tym, uczestnicy wizyty dokonali przeglądu infrastruktury głównego terenu ćwiczeń „Maple Arch”, którym jest Międzynarodowe Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie koło Lwowa.

Ćwiczenie „Maple Arch” prowadzone jest od kilku lat na poligonach Litwy, Polski i Ukrainy.

“Maple Arch 16″ pozwala nam na przećwiczenie i synchronizację procedur z ukraińskim batalionem przeciwdesantowym. Dla nas to dobra okazja aby spotkać się z naszą podległą jednostką w warunkach poligonowych i sprawdzić gotowość do prowadzenia szeregu misji i operacji” – podsumował to przedsięwzięcie płk Zenon Brzuszko, dowódca LITPOLUKRBRIG.

Ołeksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Zelensky po szczycie NATO: Ukraina będzie kontynuować reformy w sektorze bezpieczeństwa

Prezydent Ukrainy pozytywnie ocenił rezultaty szczytu NATO w Brukseli, ale wskazał, że nie pojawiły się …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.