poniedziałek, 28 listopad, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Kadra oficerska LITPOLUKRBRIG uczestniczyła w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Kadra oficerska LITPOLUKRBRIG uczestniczyła w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”

Share Button

Przedstawiciele Litewsko-Polsko-Ukraińskiej Brygady udali się do Lwowa na Ukrainie aby wziąć udział w Końcowej Konferencji Planistycznej przed ćwiczeniem „Maple Arch 16”.

W trakcie konferencji przedyskutowano szczegóły ćwiczenia, które odbędzie się już wkrótce, w listopadzie 2016 roku. LITPOLUKRBRIG będzie sprawować obowiązki dowództwa wyższego szczebla i dowodzić ukraińskim batalionem powietrznodesantowym w ramach zaplanowanych działań. W związku z tym, uczestnicy wizyty dokonali przeglądu infrastruktury głównego terenu ćwiczeń „Maple Arch”, którym jest Międzynarodowe Centrum Utrzymania Pokoju i Bezpieczeństwa w Jaworowie koło Lwowa.

Ćwiczenie „Maple Arch” prowadzone jest od kilku lat na poligonach Litwy, Polski i Ukrainy.

“Maple Arch 16″ pozwala nam na przećwiczenie i synchronizację procedur z ukraińskim batalionem przeciwdesantowym. Dla nas to dobra okazja aby spotkać się z naszą podległą jednostką w warunkach poligonowych i sprawdzić gotowość do prowadzenia szeregu misji i operacji” – podsumował to przedsięwzięcie płk Zenon Brzuszko, dowódca LITPOLUKRBRIG.

Ołeksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Ukraina powraca także instytucjonalnie do Chersonia

11 listopada Siły Zbrojne Ukrainy wyzwoliły miasto Chersoń spod okupacji rosyjskiej. Armia rosyjska pod naciskiem …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.