niedziela, 20 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Andrij Deszczyca: Polska jest i będzie strategicznym partnerem Ukrainy
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Andrij Deszczyca: Polska jest i będzie strategicznym partnerem Ukrainy

Share Button

Ambasador Ukrainy w Polsce w wywiadzie dla agencji UKRINFORM zwrócił uwagę na znaczenie relacji pomiędzy Polską a Ukrainą i wagę strategicznego partnerstwa pomiędzy oboma krajami.

„Polska dla nas jest i będzie szczególnie ważnym partnerem, strategicznym partnerem i jestem przekonany, że nasze relacje będą rozwijać się w pozytywnym kierunku” – powiedział Andrij Deszczyca. Zwrócił uwagę również na znaczenie rozwoju współpracy regionalnej, w której także Ukraina powinna brać aktywny udział, szczególnie w ramach projektów infrastrukturalnych, transportowych, energetycznych czy edukacyjnych.

„Dla nas korzytsnym jest także to, by brać udział w projektach dotyczących sfery bezpieczeństwa. Dobrym przykładem jest tutaj Brygada Litewsko-Polsko-Ukraińska, której sztab znajduje się w Lublinie i która niedawno obchodziła rok swojego funkcjonowania. To dobry przykład tego, jak Ukraina, sama nie będąc członkiem NATO, krok za krokiem wprowadza standardy Sojuszu w swojej armii i rozwija współpracę z krajami członkowskimi” – powiedział ambasador Ukrainy, zwracając równocześnie uwagę na wagę współpracy w sferze przemysłu zbrojeniowego.

Andrij Deszczyca odniósł się także do zbliżającej się premiery filmu „Wołyń” Wojciecha Smarzowskiego. „Chcę jeszcze raz podkreślić, że to nie film dokumentalny, ale wizja artystyczna, i co podkreślił sam reżyser – film nie jest „podręcznikiem historii” – powiedział ambasador. Jego zdaniem należałoby rozważyć możliwość stworzenia wspólnego filmu na ten temat.

Na podstawie: ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

W Łańcucie otwarto odnowiony cmentarz żołnierzy URL

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskich władz oraz ambasady Ukrainy w Polsce. „To bohaterowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.