sobota, 2 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Wołodymyr Hrojsman: pogłębienie współpracy z Grupą V4 pozwoli lepiej prowadzić reformy
Економічний форум у Криниці
Фото: facebook.com/volodymyrgroysman

Wołodymyr Hrojsman: pogłębienie współpracy z Grupą V4 pozwoli lepiej prowadzić reformy

Share Button

Według ukraińskiego premiera ściślejsza współpraca pomiędzy Kijowem i krajami Grupy Wyszehradzkiej pozwoli na osiągnięcie wyższej jakości realizowanych na Ukrainie reform. Taki pogląd Wołodymyr Hrojsman wyraził podczas obrad XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

„Istnieje wielki potencjał dla rozwoju naszych relacji. Jestem przekonany, że pogłębienie współpracy będzie miało pozytywne skutki dla wszystkich” – powiedział ukraiński premier na konferencji prasowej po spotkaniu z premierami Polski, Czech, Słowacji i Węgier.

„Omówiliśmy europejską przyszłość Ukrainy. Bezsprzecznie, nasz szlak do integracji europejskiej nie jest łatwym w warunkach trwającej agresji, ale przez ostatnie lata Ukrainy wprowadziła ważne zmiany. Już teraz widać postęp w sferze zarządzania państwem i administracji, zwiększył się poziom zaufania do systemu sądowniczego, efektywniej walczymy z korupcją, przebudowujemy system energetyczny i zwiększamy niezależność w tym obszarze. Współpracy z krajami V4 pozwoli, by reformy te stały się jeszcze lepszymi. Już teraz realizujemy szereg inicjatyw mających na celu pogłębienie współpracy w sferze infrastruktury, gospodarki i energetyce” – napisał Hrojsman na swoim profilu na Facebooku, komentując przebieg rozmów w Krynicy.

Podczas wizyty w Polsce Wołodymyr Hrojsman wziął udział także w panelu dyskusyjnym podczas jednej z sesji plenarnych obrad krynickiego Forum Ekonomicznego.

Na podstawie: kmu.gov.ua, facebook.com/volodymyrgroysman

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.