wtorek, 4 październik, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Rosja forsuje własną wersję zestrzelenia MH17
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Rosja forsuje własną wersję zestrzelenia MH17

Share Button

26 września rosyjskie Ministerstwo Obrony zaprezentowało kolejne nagranie systemu monitorowania przestrzeni powietrznej, które ma dowodzić innej, niż dotąd uznawana wersji wydarzeń z 17 lipca 2014 roku.

Zgodnie z nagraniem, zaprezentowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej Rosji wraz oraz przedstawicieli Lianozowskiej fabryki elektromechanicznej (która jest producentem kompleksów powietrznej kontroli radarowej), w danym momencie w powietrzu znajdować miały się jedynie trzy samoloty cywilne oraz rosyjski bezzałogowiec Orlan-10.

To kolejna z przedstawianych przez Rosję wersji wydarzeń, które doprowadziły do zestrzelenia malezyjskiego Boeinga 777. Największą popularność zyskała ta, w myśl której MH17 miał zostać trafiony rakietą odpaloną przez ukraiński samolot myśliwski – czemu przeczą ustalenia międzynarodowej komisji jak i opublikowane 26 września nagranie.

Przedstawione nagranie ma wskazywać również na odpalenie pocisku rakietowego zestawu „Buk” z kierunku zachodniego, a więc (rzekomo) z terenów kontrolowanych przez stronę ukraińską.

Jak wiadomo, 28 września międzynarodowa grupa śledczych przedstawiła wynik swoich prac z których wynika, że MH17 został trafiony pociskiem zestawu „Buk”, przetransportowanym z Rosji na terytorium kontrolowane przez prorosyjskich separatystów.

Źródło: Volunteer Info

Share Button

Czytaj również

Fot. president.gov.ua

Ukraina złożyła wniosek o członkostwo w NATO

O złożeniu wniosku poinformował prezydent Wołodymyr Zelensky. „Faktycznie, przeszliśmy już nasz szlak do NATO. Faktycznie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.