niedziela, 20 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wydarzenia / Dominika Kulczyk: Nie dajmy światu zapomnieć o Ukrainie!
kulczyk_foundation_kijow

Dominika Kulczyk: Nie dajmy światu zapomnieć o Ukrainie!

Share Button

Każdy z odcinków „Efektu Domina” porusza trudne problemy, jednak ten ukraiński jest szczególny, bo dotyczy naszych sąsiadów. We wtorkowy wieczór w Kijowie Kulczyk Foundation zorganizowała pokaz, którego gośćmi byli weterani ukraińskiej wojny, ale także wdowy po poległych. „Nie wyobrażam sobie współczesnej wojny w Polsce, ale przecież Wy jeszcze tak niedawno nie wyobrażaliście sobie wojny na Ukrainie! Tymczasem ona trwa a jej tragizm, nad czym głęboko ubolewam, powoli powszednieje światu spragnionemu ciągle nowych sensacji” – mówi Dominika Kulczyk.

„Czuję się zaszczycona i obdarowana przez Was szczególnym zaufaniem. W moim sercu Ukraina znaczy więcej bo to miejsce w którym tak dobrze czuł się mój tato” – tłumaczy Dominika Kulczyk. „Od początku dramatycznych wydarzeń w Waszym kraju, staramy się wraz z Kulczyk Foundation nieść niezbędne wsparcie. Byliśmy z polskimi ratownikami na Majdanie, organizujemy transporty środków medycznych dla szpitali, pomagamy leczyć najmłodszych, w naszej wielkiej medialnej akcji tysiące Polaków bez wahania wpłaciło pieniądze na paczki żywnościowe dla najsłabszych – starszych osób i dzieci w strefie wojny. Jednak to nie moment żeby mówić o nas, bo to bohaterowie tego wieczoru są najważniejsi”.

Po pokazie filmu koncert dał zespół KOZAK SYSTEM, którego muzycy wpierali Euromajdan, a także grupy Numer 482 i Szabla. – Chciałabym, żeby każdy, komu nieobojętny jest los świata, obejrzał ten film – zaprasza Dominika Kulczyk. W filmie zobaczymy, jak Kulczyk Foundation pomaga niesamowitemu przedsięwzięciu o nazwie Pizza Veterano. To przedsiębiorstwo społeczne założone w Kijowie właśnie przez weterana, by wspierać takich ludzi jak on.

Film dostępny jest na pod adresem:

http://player.pl/programy-online/efekt-domina-odcinki,1991/odcinek-8,ukraina,S03E08,60138.html?atpl#play

Źródło: Kulczyk Foundation

Share Button

Czytaj również

MG_0270

Prawnicy z Polski i Ukrainy rozmawiali w Łodzi o reformach ukraińskiego wymiaru sprawiedliwości i wojnie na Donbasie

W dniach 15-16 września na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego odbyła się międzynarodowa konferencja …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.