sobota, 6 Marzec, 2021
pluken
Home / Wiadomości / NATO wzmocni ochronę wschodnich granic
Fot. Andrij Polikowskij
Fot. Andrij Polikowskij

NATO wzmocni ochronę wschodnich granic

Share Button

NATO przygotowuje się do rozmieszczenia około 4 tysięcy żołnierzy w Polsce i krajach bałtyckich. Działania te mają na celu wzmocnienie bezpieczeństwa państw wschodniej flanki Sojuszu i powstrzymywanie Rosji przed agresywnymi działaniami.

Do krajów Europy Środkowej i Wschodniej dla rotacyjnej obecności dwa bataliony mają skierować USA oraz po jednym Niemcy i Wielka Brytania.

„Ważne, by realizując te zobowiązania, mieściły się one w ramach porozumienia NATO-Rosja” – powiedziała kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas spostkania z premierem Litwy, Marisem Kuczinkisem, które miało miejsce w piątek, 29 kwietnia. Niemiecka kanclerz potwierdziła gotowość Niemiec do wypełniania swoich zobowiązań w ramach NATO. Szczegółowo kwestie związane z niemieckim udziałem w tych działaniach mają zapaść podczas szczytu NATO w Warszawie w lipcu 2016 roku.

Ponadto, NATO rozważa wzmocnienie obecności na Morzu Czarnym, głównie z związku z działaniami Rosji na Krymie, w tym zwiększaniem potencjału rosyjskich sił tam stacjonujących.

Na podstawie: dt.ua, dw.com

Share Button

Czytaj również

Fot. Andrij Polikowskij

Arsenij Jaceniuk: zamiast Mińska platforma z udziałem USA

Zdaniem byłego premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, Ukraina i Zachód powinny przeprowadzić audyt wykonania porozumień z …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.