czwartek, 2 luty, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy będzie współpracować z CBA
Фото: nabu.gov.ua
Фото: nabu.gov.ua

Narodowe Biuro Antykorupcyjne Ukrainy będzie współpracować z CBA

Share Button

Dyrektorzy Narodowego Biura Antykorupcyjnego Ukrainy i Centralnego Biura Śledczego RP podpisali w Warszawie porozumienie ws. współpracy, wymiany informacji i doświadczeń w sferze walki i zapobiegania korupcji, prowadzenia śledztw dotyczących przestępstw korupcyjnych.

Podpisane memorandum zakłada m.in. wymianę informacji, w tym także analitycznych, rezultatów prowadzonych działań i innych materiałów operacyjnych. Mają być realizowane także wspólne działania, wizyty robocze i konferencje, wymiana ekspertów i wzajemna informacja o osiągnięciach w sferze badawczej i naukowej.

„Braliśmy pod uwagę doświadczenia Polski, Rumunii, Austrii i innych krajów, aby stworzyć jak najlepszy model walki z korupcją, który będzie można zastosować na Ukrainie (…) jak wiadomo, wiele spraw z jakimi mamy do czynienia nie kończy się na Ukrainie” – powiedział szef NABU, Artem Sitnik.

Rozmowy ws. współpracy pomiędzy NABU i CBA toczyły się od ponad roku, a podpisanie memorandum jest ich pozytywnym finałem. Ukraiński parlament przyjął ustawę o stworzeniu NABU w październiku 2014 roku, a 16 kwietnia 2015 roku prezydent Ukrainy wyznaczył na stanowisko obecnego szefa Biura.

Na podstawie: nabu.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. wp.pl

Płk rez. Piotr Lewandowski: w 2023 roku czekają nas bardziej zmasowane starcia, niż te, które dotąd widzieliśmy

Niemcy zapewne w końcu zgodzą się na przekazanie czołgów Leopard Ukrainie, ponieważ nacisk na to  …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.