sobota, 10 czerwiec, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Szef polskiego MSZ negatywnie ocenił referendum w ws. umowy Ukrainy-UE w Holandii
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Szef polskiego MSZ negatywnie ocenił referendum w ws. umowy Ukrainy-UE w Holandii

Share Button

Witold Waszczykowski podczas spotkania ministrów spraw zagranicznych UE w Luksemburgu odniósł się do przeprowadzonego na początku kwietnia głosowania, w którym ponad 60% osób negatywnie oceniło perspektywę ratyfikacji umowy stowarzyszeniowej podpisanej pomiędzy UE i Ukrainą.

„Europejska solidarność odnosi się do wszystkich i Holandię należałoby zapytać, dlaczego miał miejsce taki „eksces” (…) umowa została przyjęta, jest realizowana w UE i na Ukrainie, ta europejska solidarność powinna działać w obie strony” – powiedział szef polskiego MSZ odnosząc się do rezultatu głosowania.

Dodał, że kraje UE powinny przemyśleć koncepcję Partnerstwa Wschodniego i ułożenia relacji z krajami, które mają bliskie stosunki z Unią (Gruzja, Mołdawia, Ukraina), a także z państwami, które nie planują integrować się z Zachodem (Armenia, Azerbejdżan, Białoruś). Zdaniem Waszczykowskiego należy rozstrzygnąć, czy ten program będzie kontyuowany i w jakiej formie.

Na podstawie: ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Rosjanie zniszczyli zaporę w Nowej Kachowce

Według części ocen, zniszczenie zapory może oznaczać początek ukraińskiej kontrofensywy. Strona ukraińska oskarża o wysadzenie …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.