sobota, 27 Luty, 2021
pluken
Home / Współpraca polsko-ukraińska / Efekt Domina: Ukraina
efekt_domina_kulczyk

Efekt Domina: Ukraina

Share Button


Ponad 9 tys. ofiar, ponad 21 tys. rannych, ponad 2 mln osób, które musiały opuścić swój dom. To dotychczasowy bilans konfliktu na Ukrainie. Z wojny wracają ludzie, którzy nie mogą po takim koszmarze ułożyć sobie dalszego życia. Wdowy walczą o to, by przetrwać tragedię. Wszystkim potrzebna jest pomoc, na wielu poziomach. Kulczyk Foundation wspiera wspaniałe z tym inicjatywy – na Ukrainie oraz tu w Polsce.

W Kijowie powstało przedsiębiorstwo społeczne Pizza Veterano założone przez weteranów wojennych. Spełnia bardzo wiele zadań. Jest miejscem pracy, ale i powrotu do normalności, miejscem, gdzie ludzie po przejściach wojennych mogą znaleźć wsparcie i zrozumienie. Dodatkowo wspierają innych potrzebujących – wracających z frontu, żony i dzieci poległych żołnierzy. By działać lepiej i szybciej weterani z Pizza Veterano postanowili dojeżdżać z pizzą w miejsca, gdzie jest wielu potrzebujących. Do realizacji tej pięknej idei potrzebny jest tzw. food truck czyli mobilna pizzeria. Kulczyk Foundation pomogła spełnić to marzenie.

Trzeba także pamiętać, że wraz z narastającym konfliktem na wschodzie Ukrainy rosła grupa osób, które w obawie o życie i zdrowie swoich bliskich, postanowiła wyjechać. W Rybakach na terenie naszego kraju schronienie znalazło niemal 400 osób polskiego pochodzenia. Archidiecezjalny Ośrodek Charytatywny Caritas Archidiecezji Warmińskiej to dla nich pierwszy etap na nowej drodze. Tu otrzymali opiekę, pomoc prawną, ich dzieci znów mogą się uczyć.

Film do obejrzenia na stronie internetowej player.pl

Źródło: kulczykfoundation.org.pl

 

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Kijowie

Andrzej Duda i Wołodymyr Zelensky rozmawiali m.in. na temat bezpieczeństwa w naszym regionie oraz współpracy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.