piątek, 10 Kwiecień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Polska Grupa Zbrojeniowa będzie współpracować z Ukrainą
Fot. unn.com.ua
Fot. unn.com.ua

Polska Grupa Zbrojeniowa będzie współpracować z Ukrainą

Share Button
zenit_sealaunch
Fot. unn.com.ua

Polska Grupa Zbrojeniowa i Ukraińska Agencja Kosmiczna podpisały umowę o współdziłaniu w zakresie rozwoju instrumentów optycznych i radarów przeznaczonych dla satelitów obserwacyjnych, a także przy budowie rakiet nośnych.

„Cieszymy się, że Ukraińska Agencja Kosmiczna jest gotowa realizować z PGZ konkretne projekty. Razem będziemy poszukiwać możliwości współpracy w rozwijaniu technologii wykorzystywanych w satelitarnych systemach obserwacji Ziemi” – powiedział wiceprezes PGZ, Radosław Obolewski.

Umowa została podpisana 3 marca 2016 roku. Powołana została grupa robocza, która ma zająć się wskazaniem możliwości i obszarów dla realizacji wspólnych projektów. Strona ukraińska jest zainteresowana zwłaszcza współpracą w sektorze bezpieczeństwa.

Wobec trwającego konfliktu z Rosją ukraińskie firmy otwierają się na współpracę z partnerami z Unii Europejskiej.

Ukraińska Agencja Kosmiczna współpracuje z około 30 firmami związanymi z rozwojem technologii kosmicznych i rakietowych. W ukraińskich zakładach w czasach ZSRR zaprojektowano większość radzieckich i rosyjskich rakiet balistycznych i nośnych, a po 1991 roku m.in. rakiety „Zenit”.

Na podstawie: rp.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. facebook.com/ Granica / Кордон PL - UA

Prezydent Ukrainy: zamykamy granice dla ruchu pasażerskiego

Wołodymyr Zelensky podczas wystąpienia telewizyjnego zapowiedział, że począwszy od północy, 28 marca, granica Ukrainy zostanie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.