niedziela, 3 lipiec, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Deszczyca: w Polsce nie ma uchodźców z Ukrainy
Андрій Дещиця. Фото: POLUKR.net/Андрій Поліковський
Андрій Дещиця. Фото: POLUKR.net/Андрій Поліковський

Deszczyca: w Polsce nie ma uchodźców z Ukrainy

Share Button
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

W Polsce nie ma uchodźców z Ukrainy, są ukraińscy imigranci ekonomiczni, którzy oficjalnie przebywają w kraju, pracują także na wzrost PKB Polski, mają dobrą reputację i nie otrzymują pomocy socjalnej od państwa – powiedział ambasador Ukrainy w Polsce, Andrij Deszczyca, komentując słowa premier RP Beaty Szydło, która podczas wystąpienia w Parlamencie Europejskim wspomniała o „milionie uchodźców” z Ukrainy w Polsce.

„Oczywiste jest, że Polsce jest na rękę opowiadać o rzekomych problemach z uchodźcami z Ukrainy, po prostu wykorzystując fakt przebywania imigrantów zarobkowych z Ukrainy w Polsce jako przeciwwagę dla problemów, z jakimi boryka się Europa Zachodnia” – powiedział Deszczyca.

Ukraiński ambasador zaznaczył również, że znaczna liczba imigrantów z Ukrainy to studenci, jednak większość z nich nie otrzymuje żadnej pomocy socjalnej od władz, a co więcej płaci za swoją edukację.

Według Urzędu ds. Cudzoziemców tylko 2 obywateli Ukrainy otrzymało w 2015 roku status uchodźcy. Jednocześnie w tym samym okresie czasu wydano 930 tys. wiz dla obywateli Ukrainy.

Na podstawie: ukrinform.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Ukraina otrzymała status kandydata do Unii Europejskiej

O decyzji Rady Europejskiej poinformował jej przewodniczący, Charles Michel Równolegle z Ukrainą status kandydata do …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.