niedziela, 27 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Sekretarz ds. handlu USA zapewniła o woli wsparciu reform na Ukrainie
Фото: http://www.president.gov.ua/
Фото: http://www.president.gov.ua/

Sekretarz ds. handlu USA zapewniła o woli wsparciu reform na Ukrainie

Share Button
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

„USA wspierają i wierzą w Ukrainę, tak dziś jak i w przyszłości” – powiedziała sekretarz ds. handlu USA, Penny Pricker podczas rozmów z prezydentem Ukrainy, Petro Poroszenką.

„USA, nasi sojusznicy, międzynarodowe instytucje finansowe są gotowe nadal wspierać wasze wysiłki na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego, integracji Ukrainy z globalną gospodarką i wejścia na ścieżkę wzrostu” – powiedziałą Pricker. Zapowiedziała również, że prezydent USA ma zamiar w przyszłym miesiącu podjąć działania na rzecz nadania Ukrainie kolejnych gwarancji kredytowych na sumę 1 mld dolarów.

„Mamy zamiar koordynować nasze działania na rzecz walki z korupcją. Powstanie biura antykorupcyjnego, prokuratura ds. walki z korupcją (…) pozwoliło na zademonstrowanie naszej determinacji” – powiedział Poroszenko. Podczas rozmów omówiono działania na rzecz wspólnych działań na rzecz poprawy klimatu inwestycyjnego i dalszych działań na rzecz reform.

W skład amerykańskiej delegacji przebywającej na Ukrainie wchodzą także przedstawiciele amerykańskich firm, m.in. Citibank, Westinghouse, Honeywell.

Na podstawie: president.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

W Łańcucie otwarto odnowiony cmentarz żołnierzy URL

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskich władz oraz ambasady Ukrainy w Polsce. „To bohaterowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.