piątek, 24 kwiecień, 2026
pluken
Home / Wiadomości / Kolejna fala mobilizacji rozpocznie się w październiku
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Kolejna fala mobilizacji rozpocznie się w październiku

Share Button
Fot. mil.gov.ua
Fot. mil.gov.ua

Ukraińska armia nie ustaje w pracy nad uzupełnianiem zasobów ludzkich. Kolejna kampania rekrutacyjna, która planowana jest na miesiące październik i listopad 2015 roku przewiduje wcielenie do ukraińskiego wojska na terminową służbę 11 tysięcy mężczyzn.

Postanowienie Gabinetu Ministrów z 23 września zostało opublikowane we wtorek, 29 września, na stronie internetowej. Zgodnie z przyjętymi założeniami, ok. 5 tysięcy zmobilizowanych ma trafić do Sił Zbrojnych Ukrainy, a ok. 5 tysięcy do Gwardii Narodowej Ukrainy.

Największa grupa przyszłych żołnierzy ma być powołana do wojska z obwodu dniepropietrowskiego (około 1 tysiąc), najmniej osób zostanie wezwanych do wojska z obwodu donieckiego, ługańskiego i zakarpackiego.

Na podstawie: pravda.com.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

USA przekazują Ukrainie dane do ataków na cele w głębi Rosji

O działaniach Pentagonu poinformował ambasador USA przy NATO Według Matthew Wittakera, przedstawiciela USA przy NATO, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.