niedziela, 20 Wrzesień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Janukowycz zasugerował, opozycji aby nie spieszyć się i czekać na wybory
jannukowycz

Janukowycz zasugerował, opozycji aby nie spieszyć się i czekać na wybory

Share Button

KIJÓW. 19 grudnia. UNN. Dzisiaj, podczas wywiadu dla ukraińskich kanałów yv prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powiedział, że liderzy opozycji powinni przestać pogłębiać konflikt w społeczeństwie, nie rozpalać procesu rewolucyjnego i czekać do wyborów, w których ludzie mogą wyrazić swoje zdanie.

„Próby pozakonstytucyjnego przechwycenia władzy mają miejsce nie po raz pierwszy. Zdecydowanie sprzeciwiam się temu, aby politycy wszczynali procesy rewolucyjne – powiedział Wiktor Janukowycz.

Prezydent uważa, że istnieją prawa i jest ustalona data wyborów i to w czasie wyborów ludzie powinni wyrażać swoje zdanie.
„Mamy konstytucję, prawa, jest data, kiedy wybory się odbędą. Czekajmy do wyborów na Ukrainie, a ludzie będą mieli możliwość powiedzieć, co myślą gdzie się spieszycie?” – powiedział prezydent.

Ponadto wyjaśnił, dlaczego Ukraina ogłosiła pauzę w procesie zawarcia umowy stowarzyszeniowej. „Dziś zrobiliśmy tę przerwę, aby znaleźć odpowiedź na pytanie podstawowe pytanie, na jakich warunkach możemy podpisać umowę o wolnym handlu i odpowiedź na nie powinien znaleźć rząd” – powiedział Janukowycz.

Komentując gazu osiągnęła porozumienie z Federacją Rosyjską, stwierdził, że poprzednie ceny gazu były przyczyną powstaniakryzysu gospodarczego. „Od 1 stycznia 2014 roku będzie nowa cena. Widać, że żyliśmy z tymi cenami faktycznie 4 lata i był to dla nas jeden z powodów z kryzysu gospodarczego” – powiedział Wiktor Janukowycz .

Według niego, ceny gazu na Ukrainie były powodem strat w wysokości 20 mld dolarów.

Źródło: UNN

http://www.unn.com.ua/uk/news/1286267-v-yanukovich-v-moskvi-ne-govoriv-pro-integratsiyu

Share Button

Czytaj również

Fot. Ambasada Ukrainy w Polsce

W Łańcucie otwarto odnowiony cmentarz żołnierzy URL

W uroczystości otwarcia wzięli udział przedstawiciele polskich władz oraz ambasady Ukrainy w Polsce. „To bohaterowie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.