piątek, 23 Marzec, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Kożara: podpisanie umowy stowarzyszeniowej jest w interesie Ukrainy i UE

Kożara: podpisanie umowy stowarzyszeniowej jest w interesie Ukrainy i UE

Share Button

Pogłębienie relacji pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską poprzez podpisanie umowy stowarzyszeniowej jest w interesie obu stron powiedział w poniedziałek (15.04) ukraiński minister spraw zagranicznych, Leonid Kożara, w wywiadzie udzielonym niemieckiej agencji informacyjnej Globus Vision.

Image „Dalsze pogłębianie relacji pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską, przede wszystkim poprzez podpisanie umowy stowarzyszeniowej, pokrywa się z interesami Ukrainy i Unii Europejskiej” – powiedział Kożara.

Poinformował on również dziennikarzy, że przygotowana jest implementacja planu priorytetowych działań na rok 2013, związanych z integracją Ukrainy z UE. Kożara podkreślił także, iż dostosowywanie ukraińskich przepisów prawnych do standardów europejskich oraz wprowadzanie reform systemowych w wielu sektorach życia publicznego jest priorytetem ukraińskiego rządu. Uwzględniony jest przy tym kontekst przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej i wymogów stawianych Ukrainie przez Brukselę.

„Idea stania się częścią społeczności europejskiej popierana jest przez wszystkie siły polityczne na Ukrainie i ogólnie, przez ukraińskie społeczeństwo” – stwierdził ukraiński minister spraw zagranicznych.

Na podstawie: ukrinform.ua
Foto: partyofregions.org.ua

Adam Lelonek

Artykuł ukazał się na Portalu Spraw Zagranicznych www.psz.pl

Share Button

Czytaj również

Святослав Сірий, Андрій Бондар. Фото: POLUKR. net / Андрій Поліковський

Korpus Narodowy: wiemy, kto spowodował wybuch na Cmentarzu Łyczakowskim

Przedstawiciele lwowskiego ośrodka partii „Korpus Narodowy” i związanej z nią struktury „Drużyny Narodowe” wystąpili na …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.