środa, 17 Styczeń, 2018
pluken
Home / Wiadomości / Kożara: podpisanie umowy stowarzyszeniowej jest w interesie Ukrainy i UE

Kożara: podpisanie umowy stowarzyszeniowej jest w interesie Ukrainy i UE

Share Button

Pogłębienie relacji pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską poprzez podpisanie umowy stowarzyszeniowej jest w interesie obu stron powiedział w poniedziałek (15.04) ukraiński minister spraw zagranicznych, Leonid Kożara, w wywiadzie udzielonym niemieckiej agencji informacyjnej Globus Vision.

Image „Dalsze pogłębianie relacji pomiędzy Ukrainą a Unią Europejską, przede wszystkim poprzez podpisanie umowy stowarzyszeniowej, pokrywa się z interesami Ukrainy i Unii Europejskiej” – powiedział Kożara.

Poinformował on również dziennikarzy, że przygotowana jest implementacja planu priorytetowych działań na rok 2013, związanych z integracją Ukrainy z UE. Kożara podkreślił także, iż dostosowywanie ukraińskich przepisów prawnych do standardów europejskich oraz wprowadzanie reform systemowych w wielu sektorach życia publicznego jest priorytetem ukraińskiego rządu. Uwzględniony jest przy tym kontekst przygotowań do podpisania umowy stowarzyszeniowej i wymogów stawianych Ukrainie przez Brukselę.

„Idea stania się częścią społeczności europejskiej popierana jest przez wszystkie siły polityczne na Ukrainie i ogólnie, przez ukraińskie społeczeństwo” – stwierdził ukraiński minister spraw zagranicznych.

Na podstawie: ukrinform.ua
Foto: partyofregions.org.ua

Adam Lelonek

Artykuł ukazał się na Portalu Spraw Zagranicznych www.psz.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. fraza.ua

Dlaczego przedstawicielstwo “DNR” we Francji nie powinno istnieć

We czwartek, 11 stycznia br. we Francji, w sądzie miasta d’Aix en Provence będą ważyć …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.