niedziela, 24 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Doradca szefa administracji prezydenta Ukrainy: kontrofensywa już trwa
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

Doradca szefa administracji prezydenta Ukrainy: kontrofensywa już trwa

Share Button

Mychajło Podolak, doradca szefa Administracji Prezydenta Ukrainy, stwierdził, że ukraińska kontrofensywa już się rozpoczęła i będzie obejmować wiele różnych działań na wielu kierunkach.

Według doradcy, kontrofensywa to „nie jedno wydarzenie, jakie zacznie się o konkretnej godzinie konkretnego dnia, wraz z uroczystym przecięciem wstęgi”, ale dziesiątki różnych działań mających na celu zniszczenie rosyjskich wojsk okupacyjnych na różnych kierunkach. „Intensywne niszczenie zaplecze logistycznego przeciwnika to także element kontrofensywy” – powiedział Podolak.

Wcześniej szef wywiadu wojskowego Ukrainy, Kiryło Budanow, powiedział, że Ukraina ma już „minimalną niezbędną” liczbę systemów uzbrojenia dla kontrofensywy i rozpocznie się ona w najbliższym czasie.

O kontrofensywie mowa była także podczas spotkania ministrów obrony Wielkiej Brytanii i Ukrainy, Bena Wallace’a i Oleksija Reznikowa, jakie odbyło się podczas wizyty szefa brytyjskiego resotu obrony na Ukrainie. „Rozmawialiśmy o dalszym szkoleniu naszych żołnierzy w Wielkiej Brytanii, o priorytetach ich szkolenia. Była możliwość także uścisnąć dłonie pilotom, którzy szkolili się w Wielkiej Brytanii i mieli już możliwość użycia bojowego pocisków Storm Shadow” – powiedział Reznikow. Wspomniane pociski są używane od kilku tygodni przez ukraińskie Siły Powietrzne przeciwko celom na rosyjskim zapleczu, odległym nawet o 250-300km.

Na podstawie: ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Siły ukraińskie ostrzelały Krym

Ukraińska armia i SBU przeprowadziły uderzenie na lotnisko Saki na Krymie. Równolegle, Rosja przeprowadziła atak …