poniedziałek, 20 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Wyzwolenie Obwodu Charkowskiego poszło „znacznie lepiej niż oczekiwano”, ale na świętowanie zwycięstwa jest za wcześnie – Reznikow
Fot. mil.in.ua
Fot. mil.in.ua

Wyzwolenie Obwodu Charkowskiego poszło „znacznie lepiej niż oczekiwano”, ale na świętowanie zwycięstwa jest za wcześnie – Reznikow

Share Button

Minister obrony Ukrainy Ołeksij Reznikow poinformował, że kontrofensywa Sił Zbrojnych Ukrainy w obwodzie charkowskim przebiegła „znacznie lepiej niż oczekiwano”. Minister ostrzegł jednak, że Rosja może ponownie rozpocząć ofensywę, więc na świętowanie zwycięstwa jest za wcześnie.

„Kontratak wyzwala terytorium, a potem trzeba je kontrolować i być gotowym do obrony” – powiedział Oleksij Reznikov.

Szef Ministerstwa Obrony Ukrainy zaznaczył, że wojska ukraińskie były zmęczone po sześciodniowym ataku, ale morale było wysokie, bo „Ukraińcy chcieli wejść w tę kontrofensywę, potrzebowaliśmy tej kontrofensywy, a to znak, że Rosja może być pokonana.”

Według ministra „ukraiński blitzkrieg”, niczym „tocząca się po zboczu śnieżka”, stał się największą porażką Rosji od początku inwazji na pełną skalę.

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował dziś rano, że Siły Obronne wypchnęły wroga z ponad dwudziestu miejscowości w ciągu ostatniego dnia. Obecnie są one przejmowane pod pełną kontrolę i prowadzone są działania stabilizacyjne. Również wczoraj ukraińskie wojsko dotaro do granicy z Rosją na północy Obwodu Charkowskiego, biorąc pod kontrolę miejscowość Hoptivka. A dzień wcześniej Służba Bezpieczeństwa Ukrainy potwierdziła wyzwolenie spod okupacji rosyjskiej miasta Kupiańsk w Obwodzie Charkowskim.

Artykuł ukazał się na łamach Ukraińskiego Portalu Militarnego mil.in.ua.

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …