środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Premier Wielkiej Brytanii odwiedził Kijów
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Premier Wielkiej Brytanii odwiedził Kijów

Share Button

Boris Johnson przybył z niezapowiedzianą wcześniej wizytą do stolicy Ukrainy.

Głównym punktem pobytu brytyjskiego premiera w Kijowie było spotkanie i rozmowa z prezydentem Ukrainy, Wołodymyrem Zelenskym, a także spacer po centrum stolicy, w tym na wystawie zniszczonego przez SZ Ukrainy rosyjskiego sprzętu.

„Omówiliśmy z Borysem konieczność dalszych dostaw ciężkiego uzbrojenia i systemów obrony przeciwlotniczej, wsparcie ekonomiczne Ukrainy, wzmocnienie nacisku sankcyjnego na Rosję, także jeśli chodzi o rekompensatę ze strony Moskwy za dokonane zniszczenia” – powiedział po spotkaniu ukraiński prezydent.

Z kolei brytyjski premier zaproponował rozbudowę współpracy wojskowej, w tym jeśli chodzi o szkolenia ukraińskich żołnierzy: według ocen strony brytyjskiej możliwe jest przeszkolenie 10 tys. żołnierzy w ciągu 120 dni. Ponadto, według strony brytyjskiej, firmy z Wielkiej Brytanii już teraz są zainteresowane udziałem w działaniach na rzecz odbudowy Ukrainy po zniszczeniach wojennych.

Na podstawie: pravda.com.ua, president.gov.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …