wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą
Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl
Anthony Blinken, sekretarz stanu USA \\ Fot. rp.pl

Blinken: Rosja już przegrała wojnę z Ukrainą

Share Button

Sekretarz stanu USA zapowiedział także dalsze wsparcie dla Kijowa

„Ukraińcy bronią się z niesamowitą odwagą, a Rosja już przegrała. Celem Putina, jak sam stwierdził, było zniszczenie Ukrainy jako niezależnego i suwerennego państwa. Tego celu nie udało się osiągnąć” – powiedział Anthony Blinken podczas konferencji prasowej w czasie wizyty w Berlinie. Dodał, że pomimo pewnych sukcesów na Donbasie Rosja jest daleko od zwycięstwa, a sukcesy mają swoją nadzwyczaj wysoką cenę.

Według ocen amerykańskich służb wywiadowczych, siły rosyjskie ponoszą nadal ciężkie straty, a ich morale jest na bardzo niskim poziomie.

W piątek, 24 czerwca 2022 roku, siły ukraińskie wycofały się z Siewierodoniecka w stronę Lisiczańska. Jednostki ukraińskie wycofały się również z miejscowości Zołote, unikając tym samym okrążenia przez oddziały rosyjskie prowadzące działania ofensywne na północ od Popasnej. Sytuacja na pozostałych odcinkach frontu pozostaje dość stabilną.

Ukraińskie służby wywiadowcze ostrzegają, że Kreml planuje dokonać zamachów na budynku mieszkalne na Białorusi, tak, aby wciągnąć Białoruś do wojny przeciwko Ukrainie. Celem tych działań mają być m.in. obiekty cywilne w mieście Mozyr, a odpowiedzialnością za nie ma być obarczona strona ukraińska.

Na podstawie: pravda.com.ua, ukrinform.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …