środa, 21 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Rosyjski atak na Ukrainę – dzień dziewiętnasty, stan na godzinę 22.00
Działania wojenne, stan na 14.03.2022r./fot. twitter.com/war_mapper
Działania wojenne, stan na 14.03.2022r./fot. twitter.com/war_mapper

Rosyjski atak na Ukrainę – dzień dziewiętnasty, stan na godzinę 22.00

Share Button

W poniedziałek odbyła się czwarta runda rozmów pokojowych pomiędzy delegacjami Ukrainy i Rosji, nie przyniosła ona jednak przełomu.

Według doradcy prezydenta Ukrainy, Mychajło Podoliaka, rozmowy te mają zdecydowanie inny przebieg, niż  jeszcze tydzień temu, co wynika w ocenie strony ukraińskiej ze świadomości strat, jakie poniosła rosyjska armia od początku inwazji. Kolejna runda rozmów jest planowana na wtorek, 15 marca 2022 roku.

Na poszczególnych kierunkach, na których trwają działania wojenne nie doszło do żadnych poważniejszych zmian. Strona rosyjska przegrupowuje swoje siły w pobliżu Kijowa, a także na wschód od Charkowa, co może być zapowiedzią kolejnych działań ofensywnych.

Po raz kolejny ostrzeliwany były m.in. Charków, Czernichów, Izjum, Kramatorsk, Siewierodonieck i Mikołajów. W Kijowie, w wyniku ostrzału osiedla w dzielnicy Obolon doszło do pożaru bloku mieszkalnego. W zachodniej części miasta, fragmenty zestrzelonego pocisku spadły na ulicę, powodując śmierć jednej osoby i raniąc sześć innych.

Do oblężonego Mariupola nadal nie udało się dostarczyć pomocy humanitarnej ani przeprowadzić ewakuacji: drogi dojazdowe są pod ostrzałem sił rosyjskich.

Na podstawie: mil.in.ua, defence-ua.com

Dariusz Materniak

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Odbyło się kolejne spotkanie grupy Ramstein

Według ministra obrony Ukrainy, Kijów może liczyć na kolejne dostawy uzbrojenia. Według Rustema Umerowa, SZ …