niedziela, 24 wrzesień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Zelensky: nie da się powstrzymać wojny bez dialogu z Rosją
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Zelensky: nie da się powstrzymać wojny bez dialogu z Rosją

Share Button

Podczas przemówienia w Radzie Najwyższej Ukrainy prezydent Wołodymyr Zelensky odniósł się między innymi do kwestii rozwiązania konfliktu na Donbasie.

„Powinniśmy powiedzieć prawdę. Nie możemy zatrzymać wojny bez rozmów bezpośrednio z Rosją i wszyscy to rozumieją. Wszyscy nasi zewnętrzni partnerzy to rozumieją, a wewnętrzni – nie uznają tego” – powiedział prezydent Ukrainy. Dodał, że dla powstrzymania konfliktu konieczne jest także zaangażowanie ukraińskiej armii.

Wołodymyr Zelensky oświadczył, że nie boi się dialogu z Rosją.

Podczas konferencji prasowej 26 listopada 2021 roku prezydent Ukrainy stwierdził, odnosząc się do sytuacji napięcia w relacjach z Rosją i koncentracji wojsk, że prezydent Władimir Putin potwierdził, że „Rosja nie przygotowuje dużej operacji zbrojnej przeciwko Ukrainie”. Dodał, że Ukraina nie ma zamiaru siłą odbijać Donbasu.

Kilka miesięcy temu media informowały o pracach nad przygotowaniem spotkania prezydentów Ukrainy i Rosji. Niedawno rzecznik prasowy Władimira Putin zaprzeczył jakoby trwały prace nad przygotowaniem takiego spotkania.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Siły ukraińskie ostrzelały Krym

Ukraińska armia i SBU przeprowadziły uderzenie na lotnisko Saki na Krymie. Równolegle, Rosja przeprowadziła atak …