czwartek, 25 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Zelensky: nie da się powstrzymać wojny bez dialogu z Rosją
Fot. president.gov.ua
Fot. president.gov.ua

Zelensky: nie da się powstrzymać wojny bez dialogu z Rosją

Share Button

Podczas przemówienia w Radzie Najwyższej Ukrainy prezydent Wołodymyr Zelensky odniósł się między innymi do kwestii rozwiązania konfliktu na Donbasie.

„Powinniśmy powiedzieć prawdę. Nie możemy zatrzymać wojny bez rozmów bezpośrednio z Rosją i wszyscy to rozumieją. Wszyscy nasi zewnętrzni partnerzy to rozumieją, a wewnętrzni – nie uznają tego” – powiedział prezydent Ukrainy. Dodał, że dla powstrzymania konfliktu konieczne jest także zaangażowanie ukraińskiej armii.

Wołodymyr Zelensky oświadczył, że nie boi się dialogu z Rosją.

Podczas konferencji prasowej 26 listopada 2021 roku prezydent Ukrainy stwierdził, odnosząc się do sytuacji napięcia w relacjach z Rosją i koncentracji wojsk, że prezydent Władimir Putin potwierdził, że „Rosja nie przygotowuje dużej operacji zbrojnej przeciwko Ukrainie”. Dodał, że Ukraina nie ma zamiaru siłą odbijać Donbasu.

Kilka miesięcy temu media informowały o pracach nad przygotowaniem spotkania prezydentów Ukrainy i Rosji. Niedawno rzecznik prasowy Władimira Putin zaprzeczył jakoby trwały prace nad przygotowaniem takiego spotkania.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua,

Ukraińska armia ostrzelała lotnisko na Krymie

Na zajęte przez Rosjan lotnisko Dżankoj spadły prawdopodobnie pocisko ATACMS. Lokalne media społecznościowe poinformowały o …