czwartek, 18 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Kolejne obwody Ukrainy dołączą do „czerwonej strefy” w związku z Covid-19
Fot. DSNS Ukrainy
Fot. DSNS Ukrainy

Kolejne obwody Ukrainy dołączą do „czerwonej strefy” w związku z Covid-19

Share Button

W najbliższych dniach najwyższy, czerwony stopień zagrożenia epidemiologicznego ma zostać ogłoszony w kilku kolejnych regionach Ukrainy.

Chodzi o obwody: żytomierski, ługański, lwowski, chmielnicki i czernihowski. Tym samym, łączna liczba obwodów objętych „czerwoną strefą” będzie wynosić 13.

O planowanych zmianach poinformował minister ochrony zdrowia Ukrainy, Wiktor Liaszko, który poinformował również o podniesieniu poziomu zagrożenia także w obwodach mikołajewskim i równieńskim. Dodał, że coraz trudniejsza staje się sytuacja szpitali, gdzie zaczyna brakować miejsc dla kolejnych chorych na Covid-19 – w niektórych obwodach już 80% miejsc na oddziałach przeznaczonych dla chorych na koronawirusa jest zapełnionych (mowa o obwodach donieckim i zaporoskim).

26 października 2021 roku potwierdzono zakażenie SARS-Cov-2 u 19120 osób. Zmarły 734 osoby, co podniosło łączną liczbę ofiar śmiertelnych pandemii do blisko 65 tysięcy.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …