niedziela, 29 Listopad, 2020
pluken
Home / Wiadomości / CBA zatrzymało byłego szefa Ukravtodoru, Sławomira N.
Fot. cba.gov.pl
Fot. cba.gov.pl

CBA zatrzymało byłego szefa Ukravtodoru, Sławomira N.

Share Button

Funkcjonariusze CBA z Delegatury w Gdańsku zatrzymali trzy osoby podejrzane o korupcję: byłego posła i szefa Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy, Sławomira N., byłego dowódcą jednostki wojskowej „GROM”, Dariusza Z. oraz przedsiębiorcę, Jacka P.

Zatrzymani mają usłyszeć zarzuty jeszcze w poniedziałek, 20 lipca. W sprawie toczy się wspólne śledztwo prowadzone przez prokuratury z Polski i Ukrainy: Prokuraturę Okręgową w Warszawie, a także Specjalną Prokuraturę Antykorupcyjną w Kijowie, jak również przez Centralne Biuro Antykorupcyjne i Narodowe Antykorupcyjne Biuro Ukrainy.

W związku ze sprawą, w biurach Ukravtodoru na Ukrainie realizowanie są przeszukania i inne czynności śledcze.

Sławomir N. pełnił funkcję dyrektora Państwowej Służby Dróg Samochodowych Ukrainy w latach 2016-19. We wrześniu 2019 roku ukraińskie służby antykorupcyjne:  Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji poinformowała, iż skierowała do sądu sprawę w związku ze stwierdzeniem złożenia przez niego nieprawdziwego oświadczenia majątkowego za 2017.

Na podstawie: cba.gov.pl, pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. defence-ua.com

Ukraiński An-124 Rusłan dostarczył helikoptery dla SZ Filipin

Transport odbył się z lotniska Rzeszów-Jasionka, skąd 7 listopada wystartował ukraiński samolot transportowy An-124. 9 …