wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / 27 czerwca: ponad 900 przypadków zachorowania na COVID-19 na Ukrainie
Fot. kmu.gov.ua,
Fot. kmu.gov.ua,

27 czerwca: ponad 900 przypadków zachorowania na COVID-19 na Ukrainie

Share Button

W ciągu ostatniej doby na Ukrainie zdiagnozowano 917 nowych zachorowań na koronawirusa. Najwięcej chorych zarejestrowano w obwodach lwowskim, rówieńskim i zakarpackim: odpowiednio 173, 93 i 86. 19 osób zmarło.

Dzień wcześniej, 26 czerwca, zanotowano 948 wypadków zakażenia i 24 przypadki zgonu w wyniku zachorowania na COVID-19.

Minister ochrony zdrowia Ukrainy Maksym Stepanow ostrzegł przed możliwym zwiększeniem liczby zachorowań w najbliższym czasie. „Jeśli zaraz nie będziemy trzymać się zaleceń, to będziemy mieli jeszcze gorszy rezultat za dwa tygodnie” – powiedział Stepanow. Dodał, że szpitale powinny przygotowywać się już nie tylko na drugą, ale i na trzecią falę zachorowań, a w przypadku dynamicznego wzrostu liczby chorych może dojść do sytuacji, gdy zabraknie miejsc w szpitalach.

Według ministra ochrony zdrowia Ukrainy, w ciągu ostatniego miesiąca sytuacja znacząco się pogorszyła: pod koniec maja notowano 300-400 zakażeń, obecnie 900-1000 na dobę. Wzrosła także liczba osób hospitalizowanych. Przyczyną takiego stanu rzecz jest według MOZ niedotrzymywanie reżimu kwarantanny i zaleceń dotyczących zachowania dystansu społecznego, w tym zwłaszcza w środkach transportu, oraz niekorzystanie ze środków ochrony osobistej. W związku z powyższym, w 13 obwodach Ukrainy może dojść do wzmocnienia wcześniej zniesionych lub poluzowanych zasad kwarantanny.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …