wtorek, 16 kwiecień, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Minister ochrony zdrowia Ukrainy: jest szansa uniknięcia szczytu epidemii
Fot. DSNS
Fot. DSNS

Minister ochrony zdrowia Ukrainy: jest szansa uniknięcia szczytu epidemii

Share Button

Szef resortu odpowiedzialnego za ochronę zdrowia, Maksym Stepanow, powiedział, że uniknięcie skoku zachorowań na COVID-19 jest możliwe pod warunkiem stosowania się do zasad i zaleceń MOZ.

„Trzeba zrozumień, że szczyt zachorowań to stan, gdy system medyczny nie jest w stanie pomagać wszystkim, którzy tej pomocy potrzebują – jest zbyt wielkie obciążenie i nie ma możliwości przyjmowania pacjentów” – powiedział minister dodając, że pod warunkiem trzymania się zaleceń resortu, jest mało prawdopodobne by sytuacja taka miała miejsce w przypadku Ukrainy.

Równolegle służby odpowiedzialen za ochornę zdrowia analizują sytuację innych krajów, które zaczynają powoli rozluźniać obostrzenia i wychodzą z kwarantanny. „Będziemy szukać równowagi pomiędzy obciążeniem systemu a zmniejszaniem liczby zakazów” – powiedział Stepanow.

Jak dotąd na Ukrainie na COVID-19 zachorowało 10460 osób (z czego 540 przypadków potwierdzono 30 kwietnia 2020). 261 osób zmarło. W ostatnich dniach rząd Ukrainy przedłużył obowiązywanie większości restrykcji związanych z pandemią do 11 maja br.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. ukrinform.ua

Służba Przygraniczna Ukrainy: na razie nie widać koncentracji rosyjskich wojsk

Dowódca Państwowej Służby Przygranicznej odniósł się do doniesień o rosyjskich planach ofensywy Według ocen strony …