środa, 29 maj, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Ukraina zamknie większość przejść granicznych na granicy z UE
Fot. strazgraniczna.pl
Fot. strazgraniczna.pl

Ukraina zamknie większość przejść granicznych na granicy z UE

Share Button

Ukraińskie władze zapowiedziały zamknięcie dla ruchu większości przejść kolejowych, pieszych i drogowych na granicy z UE w związku z epidemią koronawirusa.

Decyzja w tej sprawie została podjęta 11 marca br. po naradzie kierownictwa Ministerstwa Zdrowia i Państwowej Służby Przygranicznej Ukrainy. Zamknięcie przejść na mieć miejsce 12 marca o 22.00 czasu ukraińskiego. Zamknięcie potrwa co najmniej do 3 kwietnia.

Czasowo zamknięte mają być przejścia graniczne na granicy z Polską: w obwodach lwowskim: Szegini, Rawa Ruska i Chyrów, i wołyńskim: Łudin i Izow. W obwodzie zakarpackim zostaną zamknięte przejścia na granicy ze Słowacją: Małyj Bereznyj i Użhorod, a także przejścia na granicy z Węgrami: Zinkowe, Kosino i Wiłok. Z kolei na granicy z Rumunią nie będą pracować przejścia Tereswa i Diłowe.

W obwodzie czerniowieckim nie będą pracować przejścia na granicy z Mołdawią: Mamałyga, Larga, Podwiriwka, Baszkiwce i Sokiriany, a w obwodzie winnickim przejścia Bronicja i Jampil. Mają zostać zamknięte także towarowe przejścia graniczne w obwodzie odeskim: Orliwka i Izmaił.

Łącznie, w okresie kwarantanny, spośród 219 przejść na granicach z Ukrainą będzie pracować 49.

Na podstawie: zaxid.net

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua/Getty Images

Ukraina otrzymała nową dostawę pocisków Patriot

O przekazaniu pomocy poinformował rząd Hiszpanii. Pociski miały zostać przekazane przez Hiszpanię oraz inne kraje …