wtorek, 28 Styczeń, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Obywatel Ukrainy podejrzewany o przygotowywanie ataku terrorystycznego w Polsce
Джерело: twitter.com/StZaryn
Джерело: twitter.com/StZaryn

Obywatel Ukrainy podejrzewany o przygotowywanie ataku terrorystycznego w Polsce

Share Button

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymała obywatela Ukrainy, który jest podejrzewany o przygotowywanie ataku terrorystycznego. Zatrzymany miał planować detonację bomby umieszczonej w samochodzie-pułapce w galerii handlowej w Puławach.

Rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował w rozmowie z PAP, że materiały zebrane w toku śledztwa przez lublińską delegaturę ABW pozwoliły na zatrzymanie 4 grudnia br. obywatela Ukrainy Maksyma S., który niedawno przeszedł na islam i zdaniem śledczych przygotowywał się do przeprowadzenia ataku terrorystycznego. Zatrzymanemu zostały postawione zarzuty i na wniosek prokuratury został tymczasowo aresztowany. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Obywatel Ukrainy przebywał w Polsce od dwóch miesięcy. Według śledczych, utrzymywał kontakty z przedstawicielami radykalnych grup wywodzących się z Czeczenii i Tadżykistanu, o planach zamachu miał opowiadać także osobom ze swojego najbliższego otoczenia.

Na podstawie: polskieradio.pl/398, twitter.com/StZaryn, rmf24.pl, eurointegration.com.ua

Share Button

Czytaj również

Могила в Монастирі та вишиті рушники навколо в листопаді 2019-го, й скинуті в яму розбита таблиця та зірвані рушники зараз / Колаж Ігоря Тимоця, фото для колажа Ігоря Тимоця та Об'єднання українців в Польщі

Ministerstwo Kultury RP obiecuje ochronę mogiły w Monastyrze

Polskie Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego potępiło akt wandalizmu w Monastyrze i prowadzi działania na …