czwartek, 12 Grudzień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Partia „Hołos”: Ukraina powinna wyjść z porozumień mińskich i zamrozić konflikt na Donbasie
Fot. ukrinform.ua
Fot. ukrinform.ua

Partia „Hołos”: Ukraina powinna wyjść z porozumień mińskich i zamrozić konflikt na Donbasie

Share Button

Według partii „Hołos” strona ukraińska nie powinna uczestniczyć w realizacji porozumień z Mińska i dążyć do zamrożenia konfliktu zbrojnego na Donbasie. Oświadczenie w tej sprawie znalazło się na stronie partii na portalu Facebook.

„Jedyny efektywny szlak działania na dzisiaj to wyjście z porozumień mińskich i zamrożenie sytuacji oraz wzmocnienie własnych pozycji. Walczymy na dwa fronty – z Rosją na zewnętrznym, z korupcją, słabą gospodarką i nieefektywnością instytucji państwowych na wewnętrznym. Jak na razie powrót Krymu i Donbasu na warunkach do przyjęcia dla Ukrainy nie jest możliwy (…) musimy przygotowywać się do sytuacji, gdy deokupacja stanie się możliwa” – napisano w oświadczeniu.

Według „Hołosu”, udział prezydenta Ukrainy w spotkaniu w formacie normandzkim przy obecnych uwarunkowaniach może przynieść jedynie „grupowe zdjęcie i zmuszenie Ukrainy do pokoju na warunkach Moskwy, z wyborami bez kontroli nad granicą, bo tak zapisano w porozumieniach z Mińska”.

Według przedstawicieli ukraińskiej dyplomacji spotkanie prezydentów w formancie normandzkim może odbyć się jeszcze w listopadzie. Wcześniej wskazywano terminy we wrześniu i październiku, żaden z nich nie doszedł jednak do skutku.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Фото: Кася Комар-Мацинська/nasze-slowo.pl

Rada miejska Przemyśla zlikwidowała ulicę Josafata Kociłowskiego

28 listopada 2019r. rada miejska w Przemyślu zdecydowała o likwidacji ulicy nazwanej imieniem grekokatolickiego duchownego, …