środa, 18 Wrzesień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Zelensky podziękował Tuskowi za wsparcie Ukrainy na forum G7
Джерело: glavcom.ua
Джерело: glavcom.ua

Zelensky podziękował Tuskowi za wsparcie Ukrainy na forum G7

Share Button

Prezydent Ukrainy podczas rozmowy telefonicznej z szefem Rady Europejskiej podziękował za wsparcie podczas szczytu G7, który w zeszłym tygodniu odbył się we Francji.

Wołodymyr Zelensky pozytywnie ocenił stanowisko uczestników spotkania w kwestii niemożności powrotu Rosji do Grupy G7, a także podziękował Donaldowi Tuskowi za jego osobiste, aktywne wsparcie podczas rozmów dotyczących Ukrainy prowadzonych podczas spotkania we Francji. Jak wiadomo, Tusk zaproponował zaproszenie Ukrainy na kolejny szczyt w USA, w 2020 roku. Z kolei Tusk zapewnił Zelenskiego, że UE nadal będzie wspierać suwerenność i integralność terytorialną Ukrainy.

Szczyt G7 odbył się we Francji w dniach 24-26 sierpnia br. Podczas obrad nie udało się osiągnąć porozumienia w ramach szeregu kwestii, głównie wobec rozbieżności pomiędzy prezydentem USA i pozostałymi uczestnikami. Donald Trump starał się m.in. przeforsować powrót Rosji do Grupy G7.

Na podstawie: president.gov.ua, dw.com/uk

Share Button

Czytaj również

Fot. pl.wikipedia.org

Spotkanie „normandzkiej czwórki” odbędzie się we wrześniu

Według ambasadora Francji na Ukrainie Etiena de Ponsen, liderzy krajów tworzących format normandzki: Francji, Niemiec, …