środa, 18 Wrzesień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Bolton: spotkanie Trumpa i Zelenskiego odbędzie się w Warszawie
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Bolton: spotkanie Trumpa i Zelenskiego odbędzie się w Warszawie

Share Button

Przebywający z wizytą w Kijowie doradca prezydenta USA ds. bezpieczeństwa John Bolton powiedział, że spotkanie prezydentów USA i Ukrainy odbędzie się na początku września w Warszawie.

„Prezydenci będą mieli możliwość porozmawiania w Warszawie, w ramach obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej” – powiedział Bolton podczas spotkania z dziennikarzami w stolicy Ukrainy. Dodał, że choć spotkanie nie jest oficjalnie anonsowane, z pewnością do niego dojdzie.

Zarówno Donald Trump jak i Wołodymyr Zelensky przyjęli zaproszenie strony polskiej do udziału w uroczystościach, które odbędą się 1 września 2019 roku w Warszawie.

John Bolton przyznał również, że w czasie pobytu w Kijowie będzie starał się przekonywać stronę ukraińską do niepodejmowania współpracy z Chinami. Odmówił jednak ujawnienia szczegółów co do tego, czy chodzi konkretnie o sprzedaż produkującej silniki lotnicze firmy „Motor-Sicz”. „Ukraina będzie podejmować własne decyzje, jednak być może znajdzie inne rozwiązania, które będą przynosić większe korzyści gospodarcze jej obywatelom” – powiedział doradca prezydenta USA. „Technologie wojskowe i podwójnego zastosowania nie powinny trafiać do przeciwników i potencjalnych przeciwników” – dodał.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. pl.wikipedia.org

Spotkanie „normandzkiej czwórki” odbędzie się we wrześniu

Według ambasadora Francji na Ukrainie Etiena de Ponsen, liderzy krajów tworzących format normandzki: Francji, Niemiec, …