piątek, 3 Kwiecień, 2020
pluken
Home / Wiadomości / Doradca prezydenta USA odwiedzi Kijów
Fot. pl.wikipedia.org
Fot. pl.wikipedia.org

Doradca prezydenta USA odwiedzi Kijów

Share Button

John Bolton, doradca prezydenta USA Donalda Trumpa zamierza w najbliższym czasie odwiedzić Kijów, o czym poinformował za pośrednictwem portalu twitter.com.

„Prezydent (Trump) miał produktywne spotkania w Biarritz podczas szczytu G7. Z niecierpliwością czekam na nasze przyszłe spotkania z partnerami w Kijowie” – napisał Bolton. Dodał, że USA wspierają reformy zapowiadane przez prezydenta Wołodymyra Zelenskiego, „dla stworzenia silniejszej i prosperującej Ukrainy”.

Wcześniej dziennik „Wall Street Journal” donosił, że USA za pośrednictwem Boltona będą próbować przekonać władze w Kijowie by odeszły od pomysłu sprzedaży zakładów „Motor-Sicz” chińskiemu holdingowi Beijing Skyrizon Aviation.

Sytuacja na Ukrainie i konflikt z Rosją pojawiły się na liście priorytetowych tematów omawianych podczas spotkania liderów krajów G7. Według komunikatu przygotowanego przez gospodarza szczytu, prezydenta Francji Emmanuela Macrona, spotkanie w formacie normandzkim poświęcone sytuacji na Donbasie może odbyć się w ciągu najbliższych kilku tygodni. Według Macrona, rozmowy przeprowadzone przez niego podczas spotkania z Władimirem Putinem ponad tydzień temu wskazują, że zgadza się on na kontynuowanie prac w formacie normandzkim. Również kanclerz Niemiec Angela Merkel stwierdziła, że spotkanie takie mogłoby odbyć się we wrześniu br.

Na podstawie: pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.gov.ua

Minister zdrowia Ukrainy: należy wprowadzić stan wyjątkowy

Szef resortu ochrony zdrowia, Ilja Jemec, stwierdził, że na Ukrainie powinien zostać wprowadzony stan wyjątkowy …