sobota, 20 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Delegacje Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Gruzji opuściły sesję PARE
Fot. Fot. facebook.com/leonid.emec
Fot. Fot. facebook.com/leonid.emec

Delegacje Polski, Litwy, Łotwy, Estonii, Słowacji i Gruzji opuściły sesję PARE

Share Button

Przedstawiciele wspomnianych krajów w geście solidarności z delegacją Ukrainy udały się do swoich stolic na konsultacje – poinformował członek ukraińskiej delegacji do PARE, Leonid Emec.

„Bezwarunkowe odnowienie praw rosyjskiej delegacji bez wypełnienia przez Rosję jakichkolwiek wymogów PARE przeczy podstawowym wartościom Rady Europy. To fatalny sygnał dla kraju, które jest autorem agresji wojskowej, narusza prawa własnych obywateli, otruwa ludzi i stara się destabilizować demokrację w całej Europie” – napisali w oświadczeniu przedstawiciele wspomnianych państw dodając, że po powrocie Rosji do prac Zgromadzenia „nie ma odpowiedzi dla naszych narodów, jak RE ma bronić ich praw, jeśli jest bardziej zainteresowaną w ochronie praw agresorów, a nie ich ofiar”.

Zdaniem przedstawicieli wspomnianych krajów, dalsze funkcjonowanie PARE jest zagrożone, jako że traci ono zaufanie.

Ukraińska delegacja zawiesiła swój udział w pracach PARE po przegłosowaniu rezolucji pozwalającej na powrót Rosji do obrad.

Minister spraw zagranicznych Ukrainy Pawło Klimkin stwierdził, że należy zastanowić się, czy zapraszać przedstawicieli Rady Europy do obserwowania wyborów parlamentarnych na Ukrainie.

Na podstawie: hromadske.ua, pravda.com.ua,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …