niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Bartosz Cichocki otrzymał nominację na ambasadora RP na Ukrainie
Фото: gov.pl/web/diplomacy
Фото: gov.pl/web/diplomacy

Bartosz Cichocki otrzymał nominację na ambasadora RP na Ukrainie

Share Button

8 marca br. minister spraw zagranicznych RP Jacek Czaputowicz wręczył Bartoszowi Cichockiemu nominację na stanowisko ambasadora RP na Ukrainie. 12 marca nowy ambasador złożył w ukraińskim MSZ listy uwierzytelniające na ręce wiceszefa resortu spraw zagranicznych Ukrainy, Wasyla Bodnara.

Wcześniej, 21 lutego, Sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych zatwierdziła kandydaturę Bartosza Cichockiego na wspomniane stanowisko. Zastąpi on na nim Jana Piekło, który zakończył swoją misję na Ukrainie 31 stycznia br.

Bartosz Cichocki urodził się 12 sierpnia 1976 roku w Warszawie. Jest z wykształcenia historykiem. Pracował m.in. jako analityk w Ośrodku Studiów Wschodnich, Polskim Instytucie Spraw Międzynarodowych oraz w Biurze Bezpieczeństwa Narodowego. W latach 2015-16 był pracownikiem ambasady RP w Moskwie, a następnie doradcą szefa Agencji Wywiadu. Od maja 2017 roku był wiceministrem spraw zagranicznych.

Na podstawie: gov.pl/web/dyplomacja

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …