niedziela, 3 grudzień, 2023
pluken
Home / Wiadomości / Andrij Sadowyj wycofał się z wyborów prezydenckich
Андрій Садовий.  Фото POLUKR.net, автор - Андрій Поліковський
Андрій Садовий. Фото POLUKR.net, автор - Андрій Поліковський

Andrij Sadowyj wycofał się z wyborów prezydenckich

Share Button

Lider partii „Samopomoc”, mer Lwowa Andrij Sadowyj, ogłosił, iż wycofuje się z udziału w kampanii wyborczej i poprze b. ministra obrony, Anatolija Hrycenko.

„Właśnie teraz mamy szansę wybrać ukraińskiego i antykorupcyjnego prezydenta. Dlatego podjąłem taką decyzję. Wycofuję swoją kandydaturę z wyborów prezydenckich i ogłaszam, że będę wspierał w wyborach Anatolija Hrycenko” – powiedział mer Lwowa podczas spotkania z dziennikarzami. Dodał, że w przyszłym tygodniu będzie miało miejsce podpisaniu porozumienia w tej sprawie.

„W tym porozumieniu zostaną wskazane ważne cele, dotyczące obrony i bezpieczeństwa naszego państwa, walki z korupcją, terenów pozostających pod okupacją, polityki kadrowej. Myślę, że to sprawy ważne dla nas wszystkich” – powiedział Andrij Sadowyj. Dodał, że istotnym celem dla partii „Samopomoc” pozostaje udział w wyborach parlamentarnych i do władz lokalnych.

Na podstawie: facebook.com/andriy.sadovyi, samopomich.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. Flickr/Петро Порошенко

Komisja Europejska rekomenduje rozpoczęcie rozmów akcesyjnych z Ukrainą

Według KE, Ukraina wykonała 90% rekomendacji, co uzasadnia rozpoczęcie rozmów Równocześnie, według oceny Komisji Europejskiej, …