sobota, 25 Maj, 2019
pluken
Home / Wiadomości / NATO zwiększy swoją obecność na Morzu Czarnym
Джерело: mil.gov.ua
Джерело: mil.gov.ua

NATO zwiększy swoją obecność na Morzu Czarnym

Share Button

W 2019 roku oczekiwana jest większa i bardziej aktywna obecność sił NATO na Morzu Czarnym – poinformował minister obrony Ukrainy, Stepan Połtorak po spotkaniu z sekretarzem generalnym Sojuszu, Jensem Stoltenbergiem.

Podczas spotkania w Brukseli z udziałem ministrów obrony USA, Wielkiej Brytanii, Kanady, Polski, Litwy i Ukrainy omówiono m.in. sytuację bezpieczeństwa na świecie oraz euroatlantyckie dążenia Ukrainy. „Nasi strategiczni partnerzy są przekonani, że ten ważny wybór pozwoli naszemu krajowi stać się pełnoprawnym członkiem wspólnoty zachodnich demokracji dla zagwarantowania bezpieczeństwa Ukrainy” – powiedział Stepan Połtorak.

Według ministra obrony Ukrainy, kraje NATO dążą do wznowienia oficjalnych prac Komisji Ukraina-NATO, a sam Sojusz domaga się od Rosji uwolnienia zatrzymanych po incydencie w Cieśninie Kerczeńskiej ukraińskich marynarzy. Z kolei poszczególne kraje są gotowe do zwiększenia pomocy wojskowej dla Ukrainy, w tym szkoleniowej.

Na podstawie: facebook.com/generalpoltorak, mil.gov.ua

Share Button

Czytaj również

Фото: Вадим Чуприна/commons.wikimedia.org

Przedterminowe wybory parlamentarne na Ukrainie odbędą się 21 lipca

Zgodnie z dekretem prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zelenskiego, przedterminowe wybory parlamentarne mają odbyć się 21 lipca …