sobota, 20 Lipiec, 2019
pluken
Home / Wiadomości / W Rawie Ruskiej polscy harcerze przekazali ukraińskim kolegom Betlejemskie Światło Pokoju
Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський
Фото: POLUKR.net / Андрій Поліковський

W Rawie Ruskiej polscy harcerze przekazali ukraińskim kolegom Betlejemskie Światło Pokoju

Share Button

21 grudnia na przejściu granicznym w Rawie Ruskiej/Hrebennem spotkały się delegacje polskich i ukraińskich harcerzy. Z Polski na Ukrainę przekazano Betlejemskie Światło Pokoju.

Tradycyjnie, spotkanie rozpoczęły hymny organizacji harcerskich z Polski i Ukrainy. Następnie miało miejsce przekazanie zapalonych lampionów oraz życzenia.

Betlejemskie Światło Pokoju to coroczna akcja związana ze świętami Bożego Narodzenia, polegająca na przekazaniu symbolicznego ognia, zapalonego w miejscu narodzin Jezusa Chrystusa

w Betlejem. Akcja została zapoczątkowana w 1988 roku w Austrii. Od tego czasu, ogień zapalony w Betlejem jest przywożony samolotem przez austriackich harcerzy, a następnie z Wiednia jest przekazywany z rąk do rąk w całej Europie. Z Austrii przez Słowację trafia do Polski, a następnie na Ukrainę. Po raz pierwszy ogień na Ukrainę trafił w 1992 roku, w ramach inicjatywy kilku harcerzy. Od 1998 roku ma miejsce jego oficjalne przekazanie na granicy polsko-ukraińskiej.

Na podstawie: inf. własna polukr.net
Zdjęcia z uroczystości

Share Button

Czytaj również

Джерело: oadam.livejournal.com

Putin jest gotowy nadać rosyjskie obywatelstwo wszystkim mieszkańcom Donbasu

Prezydent Rosji zapowiedział, że jest gotowy nadać rosyjskie obywatelstwo nie tylko mieszkańcom wybranych obszarów obwodów …