poniedziałek, 15 lipiec, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Andrzej Duda: Polska poprze kolejne sankcje wobec Rosji
Fot. prezydent.pl
Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: Polska poprze kolejne sankcje wobec Rosji

Share Button

Podczas konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem Bułgarii Andrzej Duda powiedział, że konieczne jest przywrócenie ładu na Morzu Azowskim, a marynarze ukraińscy powinni wrócić do kraju.

„Rosja dzisiaj okupuje teren Ukrainy – nie ma wątpliwości, że jest agresorem, że po raz kolejny doszło do złamania prawa międzynarodowego i porozumień zawartych pomiędzy Rosją a Ukrainą, choćby jeżeli chodzi o żeglugę na Morzu Azowskim.  To jest coś, czego zaakceptować nie można, i Polska z takim działaniem absolutnie się nie godzi” – powiedział prezydent RP podczas wizyty w Bułgarii. Dodał, że jeśli pojawią się kolejne inicjatywy takie jak sankcje przeciwko Rosji, to Polska będzie brała w nich udział, tak, by doprowadzić do zakończenia trwającego konfliktu.

Andrzej Duda zaznaczył również, że konieczne są dalsze działania, których celem powinno być doprowadzenie do zakończenia trwającego od 2014 roku konfliktu. Podstawą tego powinno być przestrzeganie porozumień mińskich przez stronę rosyjską.

Na podstawie: prezydent.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Ukraina podpisała 7 umów na targach Eurosatory 2024

Porozumienia dotyczą współpracy z francuskimi firmami zbrojeniowymi. Pięć umów zostało podpisanych przez ukraiński państwowy koncern …