poniedziałek, 22 Kwiecień, 2019
pluken
Home / Wiadomości / Ukraińskie firmy przedstawiły swoją ofertę podczas MSPO w Kielcach
Fot. polukr.net
Fot. polukr.net

Ukraińskie firmy przedstawiły swoją ofertę podczas MSPO w Kielcach

Share Button

Na XXVI Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, największym tego rodzaju wydarzeniu w Europie Środkowo-Wschodniej nie zabrakło także wystaw z Ukrainy, reprezentujących głównie państwowe koncerny zbrojeniowe.

Podobnie jak w ubiegłych latach, najszerzej swoją ofertę prezentował główny ukraiński koncern obronny, czyli UKROBRONOPROM. Na stoisku firmy zaprezentowano m.in. naturalnej wielkości makiety pocisków powietrze-powietrze R-27 (zakupionych m.in. przez Siły Powietrzne RP w 2016 roku dla wyposażenia myśliwców MiG-29), jak również modele transporterów opancerzonych BTR-3 i BTR-4, a także czołgu podstawowego „Opłot”.

mspo2

Podobnie jak rok temu można było obejrzeć również zestaw rakietowy ZRN-01 „Stokrotka”, będący wspólnym projektem polskiej firmy WB Electronics i UKROBRONOPROM-u, przeznaczony do zwalczania lekko opancerzonych celów, piechoty oraz dronów i śmigłowców.

Fot. polukr.net

WB Electronics zaprezentował także znane już drony „Warmate” oraz ich większą modyfikacje. System ten jest oferowany ukraińskiej armii i niedawno przeszedł testy poligonowe.

mspo1

Z kolei ukraińska firma Motor-Sicz zaprezentowała dwa śmigłowce: zmodernizowany Mi-2MSB z mocniejszymi silnikami oraz uzbrojony wariant śmigłowca Mi-8T, wyposażony w wytrzutnie kierowanych i niekierowanych pocisków rakietowych.

Na podstawie: inf. własna polukr.net
Fot. polukr.net

Share Button

Czytaj również

Перемишль, 2016 рік. Фото: Ігор Горків / prostir.pl

Sąd ogłosił wyroki ws. sprawców napadu na procesję w 2016 roku

W środę, 17 kwietnia, Sąd Okręgowy w Przemyślu ogłosił wyroki w sprawie napaści na prawosławną …