poniedziałek, 8 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Premier RP wziął udział w obchodach rocznicy Zbrodni Wołyńskiej
Fot. kprm.gov.pl,
Fot. kprm.gov.pl,

Premier RP wziął udział w obchodach rocznicy Zbrodni Wołyńskiej

Share Button

Szef polskiego rządu oraz minister kultury, wicepremier Piotr Gliński byli obecni podczas państwowych obchodów 75 rocznicy Zbrodni Wołyńskiej, które odbyły się w Warszawie.

„Ta straszna niedziela, która zyskała miano krwawej niedzieli 11 lipca 1943 roku, to był tylko jeden z wielu dni, podczas których dokonywano okrutnych i barbarzyńskich mordów” – powiedział podczas uroczystości Mateusz Morawiecki.

Według premiera RP, pojednanie należy budować na prawdzie o zbrodniach popełnionych w czasie II wojny światowej. „Pokazujemy poprzez nasze działania, nasze czyny, nasze słowa, że nie zrezygnujemy z tej drogi do odzyskania prawdy o każdym zamordowanym w wyjątkowo bestialski, barbarzyński sposób” – powiedział premier Morawiecki.

W minioną niedzielę, 8 lipca, w uroczystościach poświęconych pamięci ofiar Zbrodni Wołyńskiej, w obwodzie wołyńskim na Ukrainie wziął udział prezydent RP Andrzej Duda. Z kolei prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oddał hołd ukraińskim ofiarom zbrodni w Sahryniu z 1944 roku.

Na podstawie: kprm.gov.pl,

Share Button

Czytaj również

Fot. obserwatormiedzynarodowy.pl

Rosja planuje przeprowadzić „referendum” na okupowanych terytoriach Ukrainy do 15 września

Od wybuchu wojny na pełną skalę, która przyniosła rosyjską okupację w kilku obwodach Ukrainy, Siłom …