niedziela, 25 wrzesień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Warsztaty z Gwardią Narodową Stanu Illinois w Lublinie
Fot. LITPOLUKRBRIG
Fot. LITPOLUKRBRIG

Warsztaty z Gwardią Narodową Stanu Illinois w Lublinie

Share Button

W ramach współpracy pomiędzy Gwardią Narodową Stanu Illinois i Litewsko-Polsko-Ukraińską Brygadą im. Wielkiego Hetmana Konstantego Ostrogskiego, w Lublinie, w dniach 19-28 czerwca 2018 odbywają się warsztaty poświęcone tematyce operacyjnej.

W w/w okresie grupa sześciu amerykańskich oficerów, pod dowództwem pułkownika Rodneya Boyda będzie prowadzić szkolenia i inicjować dyskusje w zakresie działań centrum taktyczno-operacyjnego, zarządzania informacją w bieżących działaniach, zarządzania przestrzenią powietrzną a także problematyką wsparcia ogniowego oraz wskazywania celów na poziomie brygady.

“Oczekujemy, że oficerowie sztabu Brygady zdobędą wiedzę od swoich kolegów z Gwardii Narodowej Stanu Illinois i nie przestaną doskonalić się jako żołnierze swoich państw. Uczestnicy muszą pogłębiać tematykę warsztatów oraz udoskonalać Stałe Procedury Operacyjne (z ang. Standing Operating Procedures) LITPOLUKRBRIG wspólnie z instruktorami Gwardii Narodowej Stanu Illinois, aby uzyskać bezstronną ocenę w tym zakresie. Takie podejście zaowocuje dyskusją nt. podobieństw i różnic w kwestii udoskonalania istniejących dokumentów LITPOLUKRBRIG, jeśli okaże się to konieczne” jak skomentował Dowódca LITPOLUKRBRIG” – generał brygady Zenon Brzuszko.

W ramach warsztatów, planowane są wykłady dotyczące litewskich, polskich i ukraińskich Sił Zbrojnych. Ponadto, żołnierze z Ukrainy zapoznają amerykańskich oficerów z historią konfliktu na Ukrainie, w tym z operacjami antyterrorystycznymi w Donbasie i obecnie prowadzonymi operacjami połączonych sił (z ang. Joint Forces Operation).

Oleksandr Gain, LITPOLUKRBRIG

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Wymiana jeńców: dowódcy i część żołnierzy pułku „Azow” zwolniono z niewoli

W nocy z 21 na 22 września 2022 roku miała miejsce wymiana jeńców pomiędzy Rosją …