wtorek, 24 maj, 2022
pluken
Home / Wiadomości / Rosyjski dziennikarz Arkadij Babczenko jednak żyje
Аркадій Бабченко. Джерело: facebook.com/petroporoshenko
Аркадій Бабченко. Джерело: facebook.com/petroporoshenko

Rosyjski dziennikarz Arkadij Babczenko jednak żyje

Share Button

O śmierci rosyjskiego dziennikarza poinformowały wczoraj ukraińskie media. Okazało się jednak, że wiadomość ta była częścią operacji specjalnej realizowanej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy.

„Mógłbym wyrazić wyrazy współczucia rodzinie Arkadija Babczenko, jednak tego nie zrobię. Zamiast tego, zapraszam go do sali i pozdrawiam w jego trzeci dzień urodzin. Operacja specjalna SBU zakończyła się sukcesem” – powiedział na konferencji prasowej szef SBU, Wasyl Hrycak. Podczas spotkania z mediami obecny był także sam Arkadij Babczenko.

Według relacji szefa SBU, zabójstwo dziennikarza istotnie zostało zlecone przez rosyjskie służby specjalne. Dzięki działaniom SBU udało się nie tylko udaremnić ten plan, ale także udokumentować działania rosyjskich służb w tej sprawie. Osobę, która miała dokonać zabójstwa już zatrzymano, trwają czynności śledcze w tej sprawie. Do wykonania zamachu został zwerbowany obywatel Ukrainy, któremu zapłacono 40 tysięcy dolarów. Bezpośrednim wykonawcą miał być również obywatel Ukrainy, były uczestnik ATO, który miał otrzymać 15 tys. dolarów po wykonaniu ataku na dziennikarza. Według SBU, pośrednik-zleceniodawca miał planować także inne akty terroru na Ukrainie.

Działania SBU w tej sprawie były realizowane przez ponad 2 miesiące. „Zostałem o wszystkim poinformowany miesiąc temu. Rezultatem tego była specoperacja, której efektem było zatrzymanie wspomnianego człowieka” – powiedział na konferencji prasowej Arkadij Babczenko.

Na podstawie: facebook.com/SecurSerUkraine, hromadske.ua

Share Button

Czytaj również

Fot. prezydent.pl

Andrzej Duda: najlepsze zakończenie wojny to zwycięstwo Ukrainy

Prezydent RP odniósł się do toczącego się konfliktu w wywiadzie dla dziennika Polska the Times …