środa, 17 Styczeń, 2018
pluken
Home / Wiadomości / W Kijowie rozpoczęły się targi „Broń i bezpieczeństwo 2017”
Fot. defence-ua.com
Fot. defence-ua.com

W Kijowie rozpoczęły się targi „Broń i bezpieczeństwo 2017”

Share Button

10 października w stolicy Ukrainy rozpoczęła się XIV Międzynarodowa wystawa „Broń i bezpieczeństwo 2017”.

Wystawa odbywa się w Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Kijowie. Na powierzchni ponad 25 tys. metrów kwadratowych swoje produkty prezentuje ponad 400 firm z 15 krajów świata, zajmujących się produkcją uzbrojenia i wyposażenia dla sił zbrojnych, ale również dla służb policyjnych, ratowniczych i tym podobnych.

W porównaniu z zeszłoroczną edycją można zauważyć większą liczbę wystawców zagranicznych, w tym m.in. po raz pierwszy pojawia się narodowa wystawa z Pakistanu. Licznie reprezentowane są także firmy z Turcji.

Jedną z największych wystaw zagranicznych (podobnie jak w 2016 roku) jest wystawa polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Prezentowana jest m.in. haubica „Krab”, która niedawno weszła na wyposażenie jednostek Wojska Polskiego. Z kolei na stoisku UKROBRONOPROMu prezentowany jest system rakietowy ZRN-01 „Stokrotka”, będący efektem współpracy ukraińskiego przedsiębiorstwa „Artem” i polskiej firmy „AREX”, będącej częścią WB Group. Z ekspozycją zapoznał się m.in. wiceszef MON Bartosz Kownacki, który przebywa z wizytą w Kijowie.

Na podstawie: defence-ua.com

Share Button

Czytaj również

Fot. fraza.ua

Dlaczego przedstawicielstwo “DNR” we Francji nie powinno istnieć

We czwartek, 11 stycznia br. we Francji, w sądzie miasta d’Aix en Provence będą ważyć …