czwartek, 29 luty, 2024
pluken
Home / Wiadomości / Senat USA poparł wzmocnienie sankcji przeciwko Rosji
Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa
Фото: facebook.com/ukr.embassy.usa

Senat USA poparł wzmocnienie sankcji przeciwko Rosji

Share Button

Wyższa izba amerykańskiego parlamentu, podobnie jak wcześniej Izba Reprezentantów poparła wprowadzenie dodatkowych sankcji wymierzonych w Rosję.

Projekt ustawy poparło 98 senatorów, 2 było przeciw. Teraz dokument czeka na podpis prezydenta USA Donalda Trumpa. W przyjętym tekście można znaleźć zapisy mówiące m.in. o wsparciu dla odnowienia integralności terytorialnej i suwerenności Ukrainy, potępieniu działań Rosji mających na celu destabilizację sytuacji na Ukrainie, uznaniu za nielegalną aneksji Krymu oraz sprzeciwie wobec realizacji projektu Nord Stream 2.

„Rosyjski” rozdział ustawy wzywa także Federację Rosyjską do wycofania się z terytorium Gruzji, Ukrainy i Mołdawii, przywrócenia kontroli Kijowa nad granicą rosyjsko-ukraińską na Donbasie oraz powstrzymania działań mających na celu destabilizację innych państw. Ponadto mowa jest również o stworzeniu „Funduszu na rzecz przeciwdziałania wpływom rosyjskim” z budżetem 250 mln dolarów na lata 2018-2019.

Sankcje wobec Rosji zostały wymienione w dokumencie obok tych wprowadzonych wobec Iranu i Korei Północnej.

Na podstawie: facebook.com/ukr.embassy.usa, ukrainian.voanews.com

Share Button

Czytaj również

Fot. pravda.com.ua

Zelensky: Ukraina nie rozważa alternatywy dla amerykańskiego wsparcia

Prezydent Ukrainy wystąpił podczas Konferencji Bezpieczeństwa w Monachium. Zelensky zapytany o znaczenie pomocy wojskowej USA …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.