środa, 10 sierpień, 2022
pluken
Home / Wiadomości / PCO dostarczy sprzęt obserwacyjny na Ukrainę
Fot. mon.gov.pl,
Fot. mon.gov.pl,

PCO dostarczy sprzęt obserwacyjny na Ukrainę

Share Button

26 czerwca w Warszawie podpisano umowę ws. dostaw przyrządów obserwacyjnych i celowników z Polski na Ukrainę. Porozumienie podpisały Przemysłowe Centrum Optyki S.A. (PCO S.A.) i ukraińska firma Ukrinmasz.

„Ta współpraca musi być współpracą biznesową, dawać korzyści obydwu stronom” – powiedział obecny podczas podpisania umowy wiceminister obrony narodowej, Bartłomiej Kownacki dodając, że sprzęt dostarczany przez polską firmę będzie wykorzystywany w działaniach operacyjnych, co najlepiej świadczy o jego jakości.

„Polska jest jednym z nielicznych krajów na świecie i w Europie, który wspiera nas w trudnych czasach walki z Rosją, nie tylko bronią, ale i technologią” – powiedział dyrektor generalny ukraińskiej firmy Ukrinmasz, Serhij Sliusarenko.

Na Ukrainę trafią przyrządy do obserwacji w nocy. Dokładny zakres i wartość kontraktu są objęte tajemnicą.

Przemysłowe Centrum Optyki powstało w 1976 roku. Obecnie jest największym w Polsce producentem przyrządów optoelektronicznych, wykorzystujących technikę laserową.

Na podstawie: mon.gov.pl, zbiam.pl, pcosa.com.pl

Share Button

Czytaj również

Fot. mil.in.ua

Brytyjski wywiad: Rosja nie jest w stanie prowadzić działań na kilku odcinkach jednocześnie

Według raportu brytyjskich służb wywiadowczych, rosyjskie dowództwo wojskowe stoi przed dylematem co do priorytetów działań …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.